
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 50.8 mm |
| Width | 25.4 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 10.2 mm |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 35 g |
| Min Input Voltage | 9 V |
| Output Current | 5 A |
| Output Voltage | 10.8 V |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 60 W |
| Efficiency | 92.8 % |
| Nominal Input Voltage | 9 V to 36 V |
| Max Output Voltage | 13.2 V |
| Schedule B | 8504409580 |
| Output Current-Channel 1 | 5 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 12 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
